Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Јелена Розга се бори со болест која никако да ја контролира

Јелена Розга се бори со болест која никако да ја контролира

реклама:G Natural

Пред извесно време хрватската пејачка Јелена Розга со јавноста и своите фанови сподели дека има проблеми со тироидната која и создава здравствени проблеми.

Во меѓувреме работи на својот нов албум а има и многу настапи но докторите ја предупредиле сепак да обрне внимание на своето здравје и многу да не се заморува.

Таа на својот инстаграм за фановите открива:

“Одвреме-навреме имам проблеми со таа тироидна жлезда, едноставно не ми дава мир. Доктор Пунда, кој ми е ендокринолог, со години коментира – тироидната жлезда ти е жилава, не се дава, иста е како тебе” – низ насмевка рече Розга.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------