Home INFO Ќе настапува од дома: Популарниот пејач позитивен на Ковид-19

Ќе настапува од дома: Популарниот пејач позитивен на Ковид-19

реклама:Велигден со Стаф

На помалку од една недела пред премиерата на новиот албум, светски познатиото поп-пејач е позитивен на корона вирусот.

Ед Ширан објави дека е ковид позитивен, паги следи владините насоки и е во изолација во својот дом.

Светски познатиот поп-пејач Ед Ширан Пејачот објави дека е позитивен на ковид-19 на помалку од седмица пред објавуањето на петтиот албум, но порача дека и натаму има намера да ги дава планираните интервјуа и да настапува од својот дом.

“Да ви кажам дека, за жал, позитивен сум на ковид, па сега сум во самоизолација и ги следам владините насоки. Тоа значи дека засега не можам да продолжам да ги исполнувам своите обврски лично, така што повеќето од своите планирани интервјуа/ настапи ќе ги работам од дома… Им се извинувам на сите кои ве изневерив. Чувајте се сите”, изјавил Ширан.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------