Home INFO Ќе помогне ли „Гранд“?! Пејачката Рада Манојловиќ во страшна криза, продава дел...

Ќе помогне ли „Гранд“?! Пејачката Рада Манојловиќ во страшна криза, продава дел од имотот за да преживее

реклама:Велигден со Стаф

Пејачката на „Гранд“ Рада Манојловиќ искрено за медиумите призна дека е во криза заради пандемијата и дека решила со нејзиното семејство да продаде неколку хектари земја од нејзиниот имот во родното село Четереше.

Се работи за нива која што е веднаш до нејзината куќа таму и се продава за 15 000 евра.

Рада од кога започна пандемијата нема никаков настап а со тоа не заработува ниту пара, со оглед на тоа дека таа го издржува целото семејство заштедата скоро и да е потрошена па таа прави палнови како да се преживее додека не заврши пандемијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------