Home INFO Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ со емотивно видео кое ги расплака сите (ВИДЕО)

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ со емотивно видео кое ги расплака сите (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ со емотивно видео кое ги расплака сите (ВИДЕО)

Легендата Ѓорѓе Балашевиќ почина вчера по компликации со корона вирусот. Голем дел од балканските јавни личности и негови обожаватели на различен начин се збогуваат од него.

Неговата ќерка Јована позната како Лола Балашевиќ се огласи на својот Инстаграм по повод смртта на својот татко и подели емотивно видео на кое Ѓорѓе е со нејзината мајка Оливера и уживаат во дворот со внуките, на кое додаде:

„Се сакам тато ми подари најубав живот, се гледаме во дворот“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------