Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Џеј Рамадановски преместен, неговиот гроб поплавен

Џеј Рамадановски преместен, неговиот гроб поплавен

реклама:G Natural

Откако е утврдено дека тече вода и дека посмртните останки на Џеј Рамадановски треба да се преместат во друг гроб во согласност со семејството тоа е и направено.

Тој беше погребан во Алејата на славните на Новите гробишта во Белград во 2020 година.

„Таму течеше малку вода, па го обновуваат гробот. Сега е блиску до Мрка и Шабан. Сакавме и тој да биде на тоа место, но тогаш немаше можност. Сега тој ќе биде сам во гробницата“, изјави менаџерката на пејачот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------