Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Џони Деп беше награден со медал за заслуги вчера во Белград.

Џони Деп беше награден со медал за заслуги вчера во Белград.

реклама:Велигден со Стаф

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера во Белград му го врачи медалот на холивудската ѕвезда Џони Деп за „извонредните заслуги во јавните и културните активности, особено во областа на филмската уметност и промоцијата на Република Србија во светот“.

Деп му оддаде почит на режисерот Емир Кустурица и рече дека е „навистина почестен“ со медалот.

„И јас сум исплашен, само се шегувам. Не знам што друго да кажам, не сум добар зборувач“, рече тој во својот говор.

„Но, од дното на моето срце, од сржта, со голема понизност ја прифаќам оваа огромна чест и никогаш нема да ја изневерам. Затоа ви благодарам“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------