Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive 🎅Каков маж му побара Наташа Беквалац на ДедоМраз?!

🎅Каков маж му побара Наташа Беквалац на ДедоМраз?!

реклама:Лето во Банско

Пред крајот на оваа година сите ги сумираме убавите и лошите работи кои ни се случиле па со нови желби влегуваме во новата.

Во едно од последните интервјуа пејачката Наташа Беквалац си ја отвори душата па сумирајки ја годината беше искрена и за нејзиниот љубовен живот.

– Целата година ми беше доста интензивна, но не се разликува од претходните. Тоа е темпото на кое сум навикната, особено во овој дел од годината кога сите сме во предновогодишно расположение, се чини дека енергијата е добра. Го молев Бога никој да не бара од мене да ја сумира годината, немам што да кажам, скоро секоја година е иста. Кога сме живи и здрави, немам претерани желби. Во принцип, навикната сум да го барам она што ми е најважно во животот: да живеам убаво во мир и здравје. Беше фантастично, полно со подеми и падови нопреживеавме, изјави Наташа и додаде:

– Не бев психички подготвена за првиот концерт, но добро излезе. Тоа беше многу повеќе од концерт, ми донесе многу психички. Јас сум таков изведувач, доста сум оштетена и скршена, сцената ми е лек и ја користам за да се лекувам.

На прашањето зошто одлучила кабаре да биде тема на нејзиниот новогодишен настап оваа година, пејачката откри:

– Каде и да патувам во светот сакам да посетувам кабаре, тоа е уметност која е малку запоставена. Сакавме да понудиме нешто поразлично во Белград со мојот настап и песни. Ги сакам сите работи ретро и гледам дека сè се враќа. Мислам дека тоа му треба на Белград и луѓето можат да го разберат, истакна пејачката.

Многумина ја критикуваа Наташа бидејќи не го исполнила ветувањето дека ќе издаде албум оваа година.

– Позната сум по тоа што не ја исполнувам мојата задача. Јас сум само жена од крв и месо и понекогаш не исполнувам нешто што сум ветила, но мислам дека ќе ми простат, ќе дадам се од себе да ги налутам, вели пејачката.

Наташа одговори и на прашањето на новинарите – што треба да поседува еден маж….

– Веќе не знам ни да зборувам на таа тема, но немојте да мислите дека сум, не дај Боже, незаштитената или некаква жртва. Темава одамна не ми е присутна во животот, појма немам што треба да има мажот или што не треба да има. Го оставам животот да си тече, а лоши работи се случуваат. Животот е спектар на теми, тоа е само тема што ги окупира жените, но не и оваа како мене, отидов на другата страна, вели низ насмевка.

Долго трае новогодишната еуфорија во домот на Наташа Беквалац. Таа оваа година за украс избра хартиена елка и сфатила дека божествените работи не треба да бидат скапи и комплицирани, а потоа следеле желбите.

– Навистина му пишувам писмо на Дедо Мраз со моите ќерки, за мене тоа е метафора и се додека сакаат да веруваат дека нема да им го срушам снешкото. Никој не ми ги исполнува желбите, јас најмногу го исполнувам тоа што го посакувам. Се трудам да не бидам арогантнс и нереална, туку да бидам во склад со моите очекувања. Не сакам ова да звучи како говор на губитник, но навистина гледам на животот реално. Кога ќе многу очекуваме, побрзо се разочаруваме, вели Наташа, која веќе решила да ги исполни желбите на Катја и Хана бидејќи не се огромни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------