Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive 😢 Откако сподели дека е болна Селин Дион по неколку години се...

😢 Откако сподели дека е болна Селин Дион по неколку години се појави во јавноста видно променета

реклама:Лето во Банско

Селин Дион во 2022 година сподели со своите фанови дека и е дијагностицирана ретка болест и дека ќе мора да ги откаже нејзините концерти. Таа боледува од синдромот на вкочанета личност, ретко прогресивно невролошко нарушување кое може да предизвика вкочанетост на мускулите на торзото, рацете и нозете.

Славната пејачка присуствуваше на НХЛ натпревар во Лас Вегас со членовите на семејството.

Селин Дион го следеше дуелот меѓу Лас Вегас и тимот од нејзиниот роден град Монтреал,а потоа видно расположена влезе во соблекувалните и се сликаше со натпреварувачите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------