Home INFO 🤖„ДИГИ ПЛУС“ нова емисија за сите дигитални новитети на Телма

🤖„ДИГИ ПЛУС“ нова емисија за сите дигитални новитети на Телма

реклама:G Natural

Од недела во 17:50 часот стартува новата емисија „ДИГИ ПЛУС“ наменета за најновите технолошки достигнувања која еднаш неделно во 30 минути на едноставен и разбирлив начин за сите ќе презентира интересни вести од дититалниот свет.

Секоја емисија ќе бидат застапени новитетите поврзани со социјалните мрежи, мобилната технологија, иновации и вештачката интелегенција.

Уредник и водител на емисијата е Ненад Ѓоргиевски а ќе се емитува на Телевизија Телма.

Секоја недела тимот на „ДИГИ ПЛУС“ ќе се потруди да ви ги пренесе сите актуелни дигитални информации и заедно ќе ги следиме актуелностите во светот на технологијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------