Home INFO 🤣УРНЕБЕСНО: За исплата на кредит викнал трубачи пред банка

🤣УРНЕБЕСНО: За исплата на кредит викнал трубачи пред банка

реклама:Лето во Банско

Оние што имаат кредит сонуваат за денот кога ќе ја платат последната рата. Еден Србин знае каков товар паѓа од грбот кога ќе се исплати кредитот, па откако ја платил последната рата, повикал свирачи пред банката.

– Човекот се радува бидејќи ја плати последната рата од кредитот – пишува во описот на видеото кое стана вирален хит. Додека се оддалечува од банката, опкружен со трубачи облечени како Дедо Мраз, ги подигнува рацете во воздухот и се фаќа за главата во неверување.


„Честитам, и треба да славиш“, „Вака и јас за еден месец“, е еден од коментарите на „Твитер“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------