Home INFO 2Бона ќе ја загреат публиката на Чолиќ!

2Бона ќе ја загреат публиката на Чолиќ!

реклама:Велигден со Стаф

Следејќи ги модерните трендови на музиката и популарност,скопското дуо 2БОНА ги запали сите поголеми ноќни клубови во изминатиов период низ државата.

На 15ти јуни, најголемата музичка ѕвезда на овие простори, Здравко Чолиќ ќе одржи свој концерт во арената ,,Тоше Проески’’ Скопје, каде како предгрупа ќе настапат едни од најпопуларните македонски млади хитмејкери 2Бона!!

Се надеваме на спектакулерен концерт и вечер за паметење.

Ве советуваме навремено да си ги обезбедите вашите влезни билети.

На 15-ти јуни да запееме сите во еден глас!
Чолиќ, од срце за сите!
КАРТИ ВО: ПолаЈуготон, Југотон, РозеВеро 2 и преку продажната мрежа на kupikartizase.com

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------