Home INFO Аца Лукас бега од тестирање јавноста гневна на фолкерот

Аца Лукас бега од тестирање јавноста гневна на фолкерот

реклама:G Natural

По фамозните мекици кај Цеца по повод раѓањето на нејзиниот внук целата српска естрада е во паника и на масовно тестирање за корона вирусот бидејки фолкерката заедно со синот Вељко се заразени од овој вирус од некој гостин кој присуствувал на веселбата.

Меѓу оние кои исто така се пријатели на семејството и беа дел од оваа забава беше и фолкерот Аца Лукас кој за разлика од сите останати одбива да се тестира:

„Јас сум имун на корона и на крајот на краиштата моја приватна работа е дали ќе се тестирам„ – изјавил пејачот и предизвикал револт во јавноста.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------