Home INFO Короната ги откажа и Ем-Ти-Ви наградите

Короната ги откажа и Ем-Ти-Ви наградите

реклама:Лето во Банско

Поради состојбата со Корона вирусот, многу светски познати церемонии се спроведуваа виртуелно.

Организаторите на познатит Ем-ти-ви награди не сакаат да го следат тој пример, па комплетно го откажаа организирањето на манифестацијата.

Се шпекулира дека можеби, доделувањето би можело да се одржи во декември, и овој датум да остане константен.

Настанот требаше да се одржи на 15 јуни во Лос Анџелес, со Закари Ливај како домаќин на свеченоста, а на 17 јуни да се емитува снимка на Ем-ти-ви каналите. Ова ќе биде првпат шоуто да не се одржи, откако постои, од 1992 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------