Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Аца Лукас удри по шоуто „Ѕвездите на Гранд“: Тоа е бре шоу...

Аца Лукас удри по шоуто „Ѕвездите на Гранд“: Тоа е бре шоу на шест кретени!

реклама:Велигден со Стаф

Неодамна во изјава за еден србски портал пејачкот Аца Лукас без влакна на јазикот даде опширна изјава и откри во јавноста зошто повеќе не е дел од жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Тој ја нападна продукцијата дека има договор кој што е на штета на новите таленти и дека не доволно се грижи за новите ѕвезди.

„Го напуштив жирито поради многу причини. Една е дека сум презаситен, а другата е дека идејата во која верував, повеќе не постои. Оние деца кои дојдоа добија убава приказна, да се појават на телевизија, по само три настапи да станат популарни, тоа не беше така во моето време, ниту пред мене. Некои можеа да станат поголеми sвезди ако „Гранд“ сакаше да ги следи „како што треба“. Од „Ѕвездите на Гранд“ единствена што успеа да направи вистинска кариера е Милица Павловиќ. Намерно ја изоставив Тања Савиќ, бидејќи таа можеше да биде најпопуларната пејачка во оваа земја доколку беше поддржана“, изјави Лукас, а потоа се осврна и на начинот на судењето во популарниот музички натпревар.

„Во ‘Гранд’ беше „потпиши го договорот, половина за мене, половина за тебе, па нека биде илјада евра, па 500, а може да биде и 15.000 евра…“. Но, ајде, не сакав да се мешам, јас не сум тој што учествува во натпреварот… ама потоа ние шестмина од жирито станавме главна тема во тоа шоу, а всушност бевме само шест кловнови кои се смеат, и никој не се сеќава на тие деца. Тоа е претстава со шест кретени, вклучително и јас, шест кловнови кои изведуваат некакви „фори“ и тие деца веќе не се ни така важни. Сега вниманието е насочено кон жирито. Се расправаа со некоја девојка и тоа беше покриено од медиумите. Додека бев во жирито, шоуто беше смешно, а сега има само викање, скокање наоколу… Во жирито има луѓе за кои немам добро мислење, но нема сега да ги споменам. Излегов од жирито и натпреварот бидејќи јас никогаш нема да им наплаќам на децата за совети, да знаете дека го има и тоа, и навистина е лигаво“, тврди Аца Лукас во последното гостување во емисијата „Десетка“, а пренесува српски Мондо.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------