Home INFO „Ако сум позната не сум тоалет“, Марија Шерифовиќ за пишувањата во медиумите

„Ако сум позната не сум тоалет“, Марија Шерифовиќ за пишувањата во медиумите

фото:Принтскрин
реклама:Велигден со Стаф

Откако се појави на годинешното он-лајн издание на Евровизија, Марија Шерифовиќ повторно е актуелна во сите медиуми.

Таа во едно од интервјуата за Телевизија Прва покрај одговорите поврзани со нејзината кариера, „Ѕвездите на Гранд“ и „Евровизија“, на прашањето за соработката со медиумите и таблоидите одговорила:

„Не е баш забавно кога сум мета на медиумите. Ако сум јавна личност не значи дека сум јавен тоалет.
Генерално со медиумите имам одлична соработка до кога ќе биде така ке видиме. Се додека ги интересира мојот приватен живот, јас ќе се трудам да го сокријам од нив„- изјавила пејачката.

Имено, Марија направи одлична разгледница за Белград и повторно ја изведе Молитва на годинешнава Евровизија, доколку не сте го погледнале нејзиното претставување и видео спот ѕирнете го во продолжение.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------