Home INFO Актерот Кијану Ривс ги освои сите! Еве како реагираше кога дозна едека...

Актерот Кијану Ривс ги освои сите! Еве како реагираше кога дозна едека е интернет ѕвезда

реклама:G Natural

Во моментов е еден од најомилените актери од Холивуд, спонтано тој стана и “интернет ѕвезда“ според позитивните коментари на сцијалните мрежи.

По пишувањето за неговата скромност и едноставност во медиумите, актерот Кијану Ривс, стана и неверојатно популарен на социјалните мрежи.

Тој очигледно не знаел за тоа, па неговата реакција кога една новинарка му кажа ги воодушеви сите.

На премиерата на филмот „Toy Story 4“, во кој Кијану го позајмува гласот на јунакот Кабум (Дјук Кабум), една новинарка од списанието „People“ го прашала како се чувствува поради тоа што ја доби титулата за “интернет ѕвезда“.

На што тој кратко прашал: „Што?“ а новинарката му одговорила дека во моментов на сите им е симпатичен и мил на интернет.

Тој срамежливо и рекол: „Уф, па тоа е лудо…“ и додал дека тоа е супер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------