Home INFO Актерот Роберт Де Ниро хоспитализиран, снимањето на „Killers of the Flower Moon“...

Актерот Роберт Де Ниро хоспитализиран, снимањето на „Killers of the Flower Moon“ прекинато!

реклама:Велигден со Стаф

Холивудскиот актер Роберт Де Ниро во четвртокот за време на снимањето во Оклахома ја повредил ногата и веднаш заминал за кон Њујорк за да биде прегледан во болница, пишува „Дејли Меил“, без да откријат колку е тешка повредата.

Де Ниро моментално глуми во филмот „Killers of the Flower Moon“ на Мартин Скорсезе заедно со Леонардо ди Каприо, но кога повторно ќе се врати на сетот не е познато.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------