Home INFO Албанската евровизиска претставничка цензурирана поради голотија! Еве што направи во знак на...

Албанската евровизиска претставничка цензурирана поради голотија! Еве што направи во знак на револт (видео)

реклама:Велигден со Стаф

По скандалот со фрленото македонско знаменце, и алнабската евровизиска претставничка стана актуелна во медиумите.

Имено, организаторите на Евровизија одлучиле да го цензурираат настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена да го смени истиот.

Наводно цензурата е порати заклучокот дека на сцената има премногу голотија.

@eurovision The Sekret's out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision

Во знак на револт, Ронела на завчерашната церемонија се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше коцкаст детаљ со кој буквално го прекри лицето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------