Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Американците полудеа по рекламата на БМВ со Арнолд Шварценегер и Салма Хајек...

Американците полудеа по рекламата на БМВ со Арнолд Шварценегер и Салма Хајек (видео)

реклама:G Natural

Она што во Америка со нетрпение секоја година се очекува е Super Bowl.

Огромни суми големите компании одвојуваат за најскапите секунди за маркетинг за време на Super Bowl па таа традиција продолжува и оваа година.

Она што го привлече вниманието на јавноста еден ден пред овој настан со сигурност е новата реклама на BMW.

„Хуморот е во тоа што легендарниот бог на небото и громот, кој се смета за бесмртен, се бори со конвенционалната домашна електроника“, објаснува Арнолд Шварценегер. „Ова е мојата прва реклама за Супер Боул и прва што ја играм во улогат на божица“, вели селма Хаек.

Ако на сè се додаде и врвна продукција, јасно е дека оваа реклама би можела да биде прогласена за најдобра во овогодинешното издание на Super Bowl, кое се одржува оваа недела. А конкуренцијата е жестока затоа што редовно е најдобрата и најскапата реклама во годината. Впрочем, тоа е еден од најгледаните спортски настани на светот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------