Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ана Бекута се моли за здравјето на својот сакан, сеуште нема информации...

Ана Бекута се моли за здравјето на својот сакан, сеуште нема информации за неговата здравствена состојба

реклама:Велигден со Стаф

Милутин Мркоњиќ српски политичар но познат и како сопруг на фолк пејачката Ана Бекута во моментов е во тешка здравствена состојба како што јавуваат српските медиуми.

Тој е хоспитализиран во одделот за кардиоваскуларни болести каде му било вградено „пејсмејкер“ и веќе цел месец е на посебна нега.

По ова се огласија и докторите од болницата каде е сместен Милутин.

– Тој не е опасна здравствена состојба. Неблагодарно е да даваме било какви прогнози. На некој е лошо па ќе оздрави, на некој ќу ми е добро, па настанува обртна ситуација“, велат лекарите.

Политичарот во август имаше операција на срцето, а тогаш за медиумите изјави дека се поминало добро.

-Немав класична операција, станува збор за нова метода. Не знам да ви објаснам што ми направија, но еве после два дена јас сум на нозе, со пријателите сум во кафана“, изјави тогаш Милутин.

За потсетување, Милутин и на почетокот на годината беше во болница, но тестовите покажаа дека е негативен на корона.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------