Home INFO Ана Севиќ со тужба за бившиот сопруг пејачот Дарко Лазиќ

Ана Севиќ со тужба за бившиот сопруг пејачот Дарко Лазиќ

реклама:G Natural

Продолжуваат скандалите меѓу бившите сопружниди Ана Севиќ и Дарко Лазиќ. Како што дознава порталот „Ало.рс“ таа поднела тужба до пејачот бидејки не ја плаќал алиментацијата за неговата ќерка која живее со нејзината мајка, а сумата која што тој ја должи стигнала до дури 900 000 динари.

– Ана го преклопи листот и поднесе тужба против нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ, кој од разводот не платил никаква алиментација, што судот го наредил за потребите на поддршка на нивната заедничка ќерка. Бидејќи двајцата не се во брак повеќе од две години, таа сума порасна на 900.000 динари, Ана реши да ги побара парите легално – вели изворот.

Севиќ ја поднесе тужбата во најстрога тајност и побара од адвокатите дискреција.

– Ана не сака јавно да го клевети таткото на нејзината ќерка, за да не ги повреди чувствата на малата Лорена. Таа само сака да го собере она што е правно заради неа во износот утврден од судот. Бидејќи Лазиќ не даде динар поразводот, Ана сега бара околу 8000 евра – објаснува изворот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------