Home INFO Анастасија: Конечно не сум само “ќерката на Цеца”

Анастасија: Конечно не сум само “ќерката на Цеца”

реклама:G Natural

По одморот низ Европа и медиумска пауза откако ја издаде својата прва песна “Совршен пар” Анастасија Ражнатовиќ, се врати во Србија.

Анастасија во утринската програма на ТВ Прва откри дека не и пречи фактот дека медиумите сега се повеќе ја следат, откако влезе во музиката.

Бидејќи јас сум од мала под будното око на јавноста, ништо не е ново за мене. Ништо не се сменило во однос на медиумите, се е исто. Мило ми е што сега имам некоја професија, не сум повеќе само ќерката на Цеца, во смисла дека сега сум пејачка. Па сега имам причина да се појавувам во медиумите – изјави пејачката која во рекордно време ги освои срцата на публиката и додаде дека таа повеќе не се вознемирува од негативните коментари.

– Се случува нешто да ме погоди и да ме вознемири, особено кога станува збор за брат ми и мајка ми. За мене, така-така. Но, во последните неколку години, се навикнав на сè што е напишано, има и добри и лоши страни на оваа популарност, па затоа повеќе не ги гледам овие коментари – изјави Анастасија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------