Home INFO Англиските навивачи неможат да поверуваат колку е евтино пивото во Скопје

Англиските навивачи неможат да поверуваат колку е евтино пивото во Скопје

реклама:G Natural

Над 2000 англиски навивачи кои деновите беа присутни во Скопје како поддршка на својот тим имаа можност да прошетаат и уживаат во централното градско подрачје но и по кафулињата во центарот на Скопје.

Пред натпреварот на фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Англија, не го одминаа и „Центар Бар“ вo центарот на градот, воодушевени од Свежо Точено Македонско пиво и неговата промотивна цена се пофалија со фотографии на социјалните мрежи кои веднаш станаа вирални низ Англија.

Имено на англичаните не им се веруваше за колку евтина цена може да добијат толку пиво па останаа зачудени и позитивно изненадени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------