Home КУЛТУРА Настани Атрактивната Emma Bg настапува во Street Bar

Атрактивната Emma Bg настапува во Street Bar

реклама:G Natural

Emma BG, еден од најпопуларните артисти од бугарската хаус сцена, во сабота на (8 декември) настапува во Street Bar.

Од 2015 до денес, EMMA е резидент во Carrusel Club, лоциран во Софија, Бугарија, каде е ворм ап ди џеј,за светски познати дј артисти како што се Purple Disco Machine ,Tube and Berger, Stereo Express, Stephane Pompougnac, David Keno, Stefano Mango, Simon Adams, Mat.Joe, , Eva Gardner, Tony Alones, Mark Lower и др.

ЕMMA потекнува од посветена музичка фамилија, во која израснала со звуците на Рокенрол, Џез и Фанк што значи дека е природно да постане диригент на она што го слушала со години и да ја покажува сопствената интерпретација на музиката на клубската сцена.Нејзиниот стил е базиран на хаус музика со примеси на дип хаус…

Како локална подршка ќе настапи добро вам познатиот Dj Face.

Како и секогаш Street Bar ќе биде со екстра звук и лајт шоу….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------