Home INFO Аца Лукас демантираше дека завршил во болница во Будва

Аца Лукас демантираше дека завршил во болница во Будва

реклама:G Natural

По трачевите дека Аца Лукас завршил во болница и прекинал настап тој со свој коментар:

– Единствен сум меѓу пејачите со закажани однапред два настапи. Таа вечер бев на лекар кој ми даде инекција „урбазон“, но не ми помогна.

По првата песна сватив дека гласот не ми излегува и се извинив на посетителите. Ги замолив да почекаат и да се забавувааат со дј сетот најмногу половина час, од гардеробата го повикав мојот драг колега Амар Гиле кој таа вечер беше во Будва и немаше настап.

Не заминав во никаква болница туку цело време додека тој пееше јас бев на бината со мојот бенд, го пратев на мојот сентисајзер и суфлирав околу репертоарот. Останав до крајот на вечерта – изјавил Аца Лукас за медиумите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------