Home INFO Аца Лукас во низата имиња за големата афера со проституција во Србија

Аца Лукас во низата имиња за големата афера со проституција во Србија

реклама:Велигден со Стаф

Српскиот фолк-пејач Аца Лукас е уште едно од имињата во низа кое се споменува во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ за која што во српските медиуми секојдевно се откриваат нови пикантерии
.
Тие пишуваат дека пејачот плаќал за секс, и дека ги ангажирал проститутките преку Максимовиќ.

Лукас не го крие ова и зборува отворено на оваа тема, па неодамна кажа:

„Божана (Вујиновиќ) е прва лига!
Таа е добра и паметна девојка. И дали се занимава со ова, не ми е гајле.
На крајот на краиштата, не гледам ништо лошо во тоа ако го прават на вистински начин.
Во повеќето западни земји тоа е легализирано, па што не би било и кај нас?! Овие жени таму имаат социјално, пензии, плаќаат даноци…
Тие работат како и сите други. Ајде да не ги цинкариме овие девојки, туку да ја легализираме проституцијата и ќе немаме повеќе вакви проблеми“.

Иако пред извесно време гласно зборуваше на овие теми, по овие обвинувања пејачот еуште нема официјално соопштение за овој скандал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------