Home INFO ШЕСТ ГОДИНИ ВОЗИ БЕЗ ДОЗВОЛА! Дарко Лазиќ се „отрул“ од алкохол пред...

ШЕСТ ГОДИНИ ВОЗИ БЕЗ ДОЗВОЛА! Дарко Лазиќ се „отрул“ од алкохол пред сообраќајката

реклама:G Natural

Во медиумите денеска одекна веста дека фолк пејачот Дарко Лазиќ утринава доживеал сообраќајка.

До несреќата како што велат очевидците дошло откако Лазиќ во еден локал во своето родно место Брестач, претерал со пиење и влегол во својот автомобил кој не смеел да го управува.

Малку е познато дека Дарко Лазиќ воопшто не смеел да седне позади волан, бидејки овој фолк пејач веќе шест години нема возачка дозвола.

Да потсетиме и дека тој во минатит период имал околу десетина сообраќајни нереќи.

Помеѓу бројните сообраќајки кои ги имал Дарко, се вбројува и онаа кога возел позајмен автомобил од бивш началник во сообраќајната полиција, а и несреќата со скапоцениот Мерцедес на бившата сопруга Ана Севиќ.

Секој пат кога правел слични инциденти бил во алкохолизирана состојба.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------