Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Бена Афлек настојува да се разведе од Џенифер велат блиски извори за...

Бена Афлек настојува да се разведе од Џенифер велат блиски извори за медиумите

реклама:G Natural

Бен Афлек наводно настојува да се разведе од Џенифер Лопез, опишувајќи го нивниот брак како „привремено лудило“.

Според таблоидот „Page Six“, Афлек чувствува дека последните две години биле „грозничав сон“ и сега се вразумил. Извор близок до актерот вели дека Афлек сега има „побистра глава“ и сфаќа дека бракот нема шанси да успее.

Афлек и Лопез имаат различни пристапи кон медиумското внимание, што создава дополнителен стрес. Иако има шпекулации за нивниот развод, тие се видени заедно на училишната изведба на ќерката на Афлек и кога тој ја земал Лопез пред хотел.

Се појавија информации дека Бен се иселил од заедничкиот дом, но некои извори тврдат дека тоа е заради работни обврски. Паралелно, Лопез купува нов имот за „инвестициски цели“.

Според извори, и покрај стресот, тие имаат „голема љубов“ и ќе се обидат да ги надминат проблемите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------