Home INFO Бериќетна година: Уште еден македонски пејач стана татко

Бериќетна година: Уште еден македонски пејач стана татко

реклама:G Natural

Синоќа, на Василица, за време на настап во еден клуб, пејачот Александар Белов доби прекрасна вест – по прв пат стана татко.

Веста веднаш ја сподели на социјалните мрежи.

Неговата сопруга Јелена на свет донесе здраво женско дете, а девојчето го доби името Мина.

Пред неколку дена и пејачот Диматар Андоновски и неговата сопруга Христина станаа родители по вторпат.

Честитки од тимот на ХитПортал!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------