Home INFO Бездомник и зависник од алкохол: Почина братот на Мадона

Бездомник и зависник од алкохол: Почина братот на Мадона

реклама:Лето во Банско

На 66 годишна возраст, почина Ентони Чиконе, братот на Мадона.

Тој е еден од петте браќа и сестри на популарната пејачка кој со години спиел под мост во Мичиген.

Честопати јадел во народна кујна, а заработувал собирајки пластика и лименки. Никогаш не сакал публицитет или помош од неговата популарна сестра.

Веста за смртта на Ентони ја сподели Џо Хенри, сопругот на сестрата на Мадона Мелани Чиконе.

“Мојот зет, Ентони Џерард Циконе, не напушти синоќа. Го познавам од мојата 15-та година. Ентони беше сложен лик, но јас го сакав и го разбирав подобро отколку што понекогаш бев подготвен да му кажам. “, стои во изјавата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------