Home INFO Безмалку милион прегледи за неполн ден: Moќна порака од Марија Шерифовиќ! (видео)

Безмалку милион прегледи за неполн ден: Moќна порака од Марија Шерифовиќ! (видео)

реклама:Лето во Банско

По пауза од 5 години, регионалната музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ објави нова песна.

Необичниот наслов на песната – „Добар Вам дан“ има одличен текст со потпис на Леонтина Вукомановиќ кој веднаш ве тера да размислувате за денешницата која ве опкружува.

Аранжманот е на Дарко Димитров, музиката на Леонтина, а за виолините е задолжен нашиот Роберт Билбилов.

Преку новата песна, Марија и зборува на публиката, им се обраќа на сите оние кои живеат во светот кој потсетува на џунгла, без можност за фер плеј.

„Добар ви ден, пропалици, уморни птици, каков ви е планот, да плукнете некој во лице!“

„Нека ви биде добра Новата година и онаа следната.. Ако ја има!“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------