Home INFO Бидете внимателни: Нејзините деца починале поради грешка која сите ние ја правиме!

Бидете внимателни: Нејзините деца починале поради грешка која сите ние ја правиме!

реклама:Велигден со Стаф

Мајките сакаат да подготвуваат домашни оброци за своите деца и не им се допаѓа идејата да јадат конзервирана храна.
Меѓутоа работите не се одвиваат секогаш како што е планирано.
Неодамнешното искуство на една несреќна мајка од Мексико го потврдува тоа. Хосефина, мајка на две деца, се разбудила порано и отишла да набави храна за доручек.
Таа одлучила на своите деца да им подотви здрав доручек за тој ден малите Августин (8) и Марија (6) да не јадат брза храна во училиштето.
Таа им направила тортиљи со шунка и сирење.
Децата се разбудиле и таа веднаш ги пратила во тоалетот за да се измијат бидејќи имала правило дека неможе да се седне на масата додека не се измијат.
Додека тие се миеле, Хозефина ја подготвувала масата за доручек. Истовремено таа примила порака од својот соприг и и требало подолго време да одговори. Но енјзиниот сопруг и праќал уште неколку пораки и успеала да им врати на сите. Тие јаделе и се спремиле за на училиште.
Хозефина се вратила дома, но само 2 часа подоцна таа примила шокантни вести. Примила порака дека нејзините деца се на пат кон болница. Таа се смрзнала на маесто и почнала да паничи.
Го викнала сопругот и отишле во болница каде им кажале дека децата се во лоша состојба. Неможеле да ја контролираат нивната грозница, која најверојатно е предизвикана од бактеријата по име салмонела.
Овој вид на бакетрија е сприсутен во бројни намирници, а сега ги уништува органите на овие деца.
После неколку тестови докторите заклучиле дека бактеријата била во доручекот кој го подготвила Хозефина. После разговорот докторите откриле дека Хозефина го користела мобилниот додека подготвувала доручек, а најверојатно тоа било главната причина.
Нашите телефони се прекриени со илјадници пактерии кои може да завршат во нашата храна и да има фатални последици.
Таа седела покрај нивниот кревет и молела за опротување. Во еден момент раката на Марија се опуштила и се случнал звук од машината која ја одржувала во живот. Една минута подоцна починал и Августин.
Сега Хозефина го користи своето искуство за да ги предупреди другите – никогаш не користете телефон додека подготвувате јадење. Тоа може да доведе до страшни инфекции.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------