Home INFO Била невеста бегалка на 17 години: Ова е првиот сопруг на Емина...

Била невеста бегалка на 17 години: Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ

реклама:G Natural

Пред да се омажи за пејачот Мустафа Сандал, Емина Јаховиќ била мажена за извесен Аладин од Нови пазар.

Поп пејачката дури и побегнала од дома на само 17 години за да се омажи за нејзината прва љубов Аладин.

Нејзиниот бивш свекор Русем изјавил дека пејачката избегала од дома за неговиот син, на што Емина изјави дека тоа била детска љубов која што завршила со брак.

Аладин никогаш не се огласил во медиумите а во продолжение можете да видите како тој денеска изгледа.

За потсетување, по десет години брак, Емина се разведе и од Мустафа Сандал, со кого во моментов води судски спор за поделба на имотот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------