Home INFO Бојана Скендеровски има нов хит! Слушнете ја “Среќа и несреќа” (видео)

Бојана Скендеровски има нов хит! Слушнете ја “Среќа и несреќа” (видео)

реклама:G Natural

Пејачката Бојана Скендервски во петокот ја промовираше својата нова песна “Среќа и несреќа”, со која планира пробивање на регионалната музичка сцена.

Комплетен автор на песната е познатиот српски композитор Саша Милошевиќ – Маре а препевот на текстот на македонски јазик е на Огнен Неделковски.

Во просториите на продукцијата “Скендеровски”, во присуство на медиумите, нејзините пријатели и соработници, Бојана го претстави новиот хит.

sre

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------