Home INFO Богдана и Вељко Ражњатовиќ го напуштија Тител – еве зошто

Богдана и Вељко Ражњатовиќ го напуштија Тител – еве зошто

реклама:Велигден со Стаф

По раѓањето на неговото прво дете, Вељко Ражњатовиќ, синот на фолк дивата Цеца Ражњатовиќ, ја напушти удибната вила во Белград и со својата сопруга и бебето се преселија во Тител.

Тител е родното место на неговата сопруга Богдана, а младите родители се одлучиле на овој чекор за да избегаат од градските гужви и детето да ја пројде првата година во помирна и почиста околина.

Но српските медиуми пренесуваат дека Вељко и Богдана се враќаат во куќата на Цеца, бидејки малиот Жељко треба да тргне во градинка.

Брачниот пар сеуште не ја потврдил оваа вест, која со сигурност многу ја израдувала баба Цеца, која ќе има прилика да проаќа повеќе време со внукот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------