Home INFO Бред Пит ја откри причината за неговиот развод со Анџелина Џоли

Бред Пит ја откри причината за неговиот развод со Анџелина Џоли

реклама:G Natural

Актерската двојка Бред Пит и Анџелина Џоли беа во врска цели 10 години и во брак 2 години. Родители се на шест деца – три биолошки и три посвоени.

Тие со години го носеа епитетот најубав пар на планетата.

Светот беше во неверување кога во 2016 година медиумите се појавија гласините за разводот на најпознатиот холивудски пар.

Од разводот од Анџелина, актерот го поврзуваа со многу девојки, но тој не потврди ниту една наводна врска.

Џоли ја запознал во 2004-та година на снимањето на „Г-дин и Г-ѓа Смит“, кога бил во брак со Џенифер Анистон.

Во една прилика признал дека причината за нивниот развод била неговата зависност од алкохол.

Пет години подоцна, Анџелина Џоли (46) и Бред Пит (57) се уште се разведуваат. Потрошија милиони долари за бракоразводни апрници и сеуште не можат да се договорат околу старателството на децата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------