Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Британската кралица излезе од карантин и јавна коњ

Британската кралица излезе од карантин и јавна коњ

реклама:G Natural

По подолго време во изолација Британската кралица Елизабета Втора излезе од карантин и во јавност откако се појави крона вирусот.

Британската кралица Елизабета Втора е фотографирана како јава пони во паркот во Виндзор. Ова е првпат да е забележана надвор од палатата од воведувањето на мерките на изолација.

Кралицата е позната како голем љубител на јавањето коњи.

Од воведувањето на мерките, таа живее во дворецот Виндзор, заедно со својот сопруг, принцот Филип (98). Оттаму неколкупати ѝ се обрати на нацијата, преку соопштенија или телевизиски обраќања.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------