Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Што сакаат да искорегираат жените на своето лице од Меган Маркл, естетските...

Што сакаат да искорегираат жените на своето лице од Меган Маркл, естетските хирурзи ја откриваат тајната за совршена убавина

реклама:G Natural

Жените во светот се повеќе имаат барања кон естетските хирурзи да искорегираат делови од лицето споредувајки ја Меган Маркл.

Побарувачката за изгледот на Меган Маркл е во пораст, тврдат пластичните хирурзи. А сега, тие откриле што променила Меган на себе.

„Меган има речиси совршено обликуван нос. Правилно ѝ се наместени очите и нејзината брада во облик на буквата V е класично убава. Лицето ѝ е во добра форма и близу е до она што Грците го сметаат за совршено“, изјавил во една прилика естетски хирург.

Сите жени најмногу се восхитуваат на носот на Меган Маркл, кој од профил изгледа многу женствено, меѓутоа, експертите тврдат дека тоа не е ‘дар од природата’, туку дека и самата војвотка го ‘доработила’ кај пластичен хирург.

Како што наведуваат хирурзите, на нејзините фотографии од тинејџерските денови јасно се гледа дека нејзиниот нос изгледа поголемо, иако Меган никогаш не признала дека била подложна на било каков вид естетски зафат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------