Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Бугарскиот премиер објави видео со хитот „Корона чао“ на Митевски и Дац...

Бугарскиот премиер објави видео со хитот „Корона чао“ на Митевски и Дац (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Откако промотивно ја објавија на Јутјуб, Александар Митевски и Дац со песната „Чао корона“ преработка од „Bella Ciao“ ги освоија сите симпатии кај публиката во Македнија но и надвор од неа.

Овој хит бугарскиот премиер Боико Борисов на својот Фејсбук профил го искористи да даде поддршка во борбата со вирусот за нашите граѓани па објави видео како вози и ја слуша оваа песна и напиша:

„Само со заеднички напори, борбеност и дисциплина ќе се бориме против коронавируса. Благодарност до сите бугарски државјани кои ги следат правилата Само така ќе се вратиме во нашите нормални животи. Благодарност и до Дац & Aleksandar / Dragan Spasov Dac & Aleksandar Mitevski. “

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------