Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Честитки од сите страни! Колегите од македонија му честитаа на пејачот во...

Честитки од сите страни! Колегите од македонија му честитаа на пејачот во Флорида

реклама:G Natural

Нашиот пејач Дарко Илиевски кој од пред некоја година замина во Флорида да живее и да работи таму со својата сопруга Ивана имаа голема причина за славење.

Имено Дарко на своите профили објави фотки од неговиот син Матео кој го прослави својот прв роденден а веднаш по постот колегите и пријателите од Македонија се придружија кон честитките со најубави желби.

Честитки и од нашиот тим со желба за убав и среќен живот за семејтвото на Дарко.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------