Home INFO Членот на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ го победи коронавирусот и се...

Членот на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ го победи коронавирусот и се врати кај семејството (фото)

реклама:G Natural

Пред околу две недели еден од членовите на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид успеа да го победи коронавирусот и целосно излекуван излезе од наменската болница во „Белградската арена“.

Тој постојано на своите следбеници на социјалните мрежи им пишуваше за трагичнте судбини, како и за тоа што чувствува додеа е хоспитализиран, а од своите фанови имаше голема поддршка.

По објавувањето на убавата вест дека целосно оздравел Ѓорѓе се пофали и со фотографии од неговиот дом и изненадувањето кое неговата ќерка му го приредила.

-„Денеска јас и Сташа имавме специјален ден. Ти благодарам Боже“ – напиша рокерот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------