Home INFO Чудни правила во кралското семејство: Еве што прават за време на божикната...

Чудни правила во кралското семејство: Еве што прават за време на божикната вечера!

реклама:G Natural

Ова ќе биде првиот Божик за војвотката Меган Маркл (37) и нејзината мајка Дорија Рагланд (62) во британското кралство.

Kралското семејство има многу правила,pa ни божикниот период не е исклучок.

За време на божикната вечера, секој член на кралското семејство кој че присуствува требало да се мери пред и по вечерата, како потврда дека гостите се доволно најадени.

Традицијата датира од почетокот на минатиот век кога владеел кралот Едвард Седми, кој бил особено загрижен за здравјето на луѓето.

Тој тогаш се плашел дали луѓето јадат доволно за Божик, но сега кралската гозба се состои од три големи јадења, па мерењето се чини непотребно.

Сепак, како што истакнуваат познавачите на кралското семејство, мерењето и натаму е на репертоарот секој Божик и членовите на кралското семејство користат антички ваги.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------