Home INFO Чудо од дете: Таа е најмладиот автор на песна за Џејмс Бонд...

Чудо од дете: Таа е најмладиот автор на песна за Џејмс Бонд (видео)

реклама:G Natural

Били Ајлиш неодамна наполни 18 години а веќе има музички албум кој е број еден на многу топ листи.

Таа е најмладиот уметник кој има четири Греми номинации, а исто така и најмладиот изведувач на нумера за најпознатиот светски таен агент, Џејм Бонд.

Последниот филм за познатиот агенд Бонд треба да се промовира во април, а се очекува ова да биде последно појавување на Даниел Крејг во улогата на Џејмс Бонд.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------