Home INFO Цела Србија во тага: Ова видео е најдраг спомен на синот на...

Цела Србија во тага: Ова видео е најдраг спомен на синот на покојниот Маринко Роквиќ

реклама:G Natural

Во саботата, во семејнот дом на Коштуњак, легендарниот српски пејач Марнко Роквиќ ја загуби битката со рак на панкреас.

Починал на 68 години, во прегратките на својата сакана сопруга.

Пред половина година Маринко Роквиќ им пееше на неговиот син Никола и снаата -манекенката Бојана Баровиќ, ова видео го разнежни регионот.

Минатата година Маринко го прележал коронавирусот, а потоа имаше операција. По интервенцијата, т пејачоизјави дека се чувствува добро и дека сопругата се грижи за него.

Неговиот син, Никола првпат дал изјава за српските медиуми откако веста за смртта на Маринко одекна во јавноста.

„Почина, не можам да зборувам“ – низ солзи изјавил Никола.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------