Home INFO Дадилката на Наташа Беквалац во судот сведочела за кобната ноќ против Лука

Дадилката на Наташа Беквалац во судот сведочела за кобната ноќ против Лука

реклама:Велигден со Стаф

Дадилката на ќерката на Наташа Беквалац која била во станот кога Лука Лазукиќ наводно ја нападнал сведочела во Првиот основен суд во Белград.

Бебиситерката на рочиштето го повторила она што го кажала и за време на сослушувањето по инцидентот.
Таа навела дека за време на расправијата меѓу Наташа и Лука била во собата со нивното двомесечно бебе кога слушнала врева, врисок и поместување на мебелот.
Вознемирената девојка рекла дека не смеела да излезе од собата бидејки многу се исплашила и се грижела за својата и безбедноста на Катја.

Да потсетиме дека Лазукиќ е оптужен за семејно насилство, бидејки во април годинава по расправија со законската сопруга Наташа и нанел видливи повреди по лицето и телото.

Процесот сеуште е во тек!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------