Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дали драмата за Новак Ѓоковиќ ќе заврши вечерва? Еве како да следите...

Дали драмата за Новак Ѓоковиќ ќе заврши вечерва? Еве како да следите во живо!

реклама:Велигден со Стаф

Откако Божиќните празници ги помина во карантин светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ и понатаму е заглавен во хотел за мигранти во Австралија заради како што се зборува погрешно пополнети документи за виза но и затоа што не е вакциниран за корона.

Дали по денешното судење ќе заврши голготата на тенисерот и тој ќе биде депортиран или ќе му биде дозволено да влезе во државата ќе се знае вечерва.

Судењето е закажано за 10:00 часот наутро по локално време, а на полноќ по македоско.

Од Австралија стигна порака дека ќе може да се следи и директно судењето на Ѓоковиќ.

„Постои вообичаено дискреционо право судијата да одреди во одредени случаи, само одредени луѓе да бидат присутни во текот на сослушувањето, но и дека некои луѓе не може да бидат присутни на процесот. Ако некој член на јавноста сака да ја следи и слуша расправата, ве молиме да го контактирате судијата по пат на е маил пошта до 8:30 часот пред почетокот на рочиштето“, стои во објаснувањето на сајтот.

Оваа е официјалниот сајт на кој ќе може да се следи сослушувањето.

https://www.fcfcoa.gov.au/gfl/courtlists/vic/melbourne

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------