Home INFO Дали на повидок е нова социјална мрежа? Илон Маск сериозно размислува да...

Дали на повидок е нова социјална мрежа? Илон Маск сериозно размислува да создаде своја

реклама:Велигден со Стаф

Дали постоечките социјални мрежи ќе се соочат со најголемата конкуренција досега?

Познатиот претприемачот Илон Маск изјавил дека сериозно размислува за создавање нова социјална мрежа.

Маск го изјавил ова во објава на „Твитер“ во саботата.

Неговата објава доаѓа по критики за „Твитер“ во кои велел дека платформата не овозможува слобода на говор.

– Со оглед на тоа што „Твитер“ служи како јавен плоштад, неуспехот да се придржува до принципи за слобода на говор суштински ја поткопува демократијата – напишал Маск на „Твитер“.

Потоа прашал дали има потреба од нова социјална мрежа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------