Home INFO Даниел Кајмакоски е во нова љубовна врска?! Еве ја девојката!

Даниел Кајмакоски е во нова љубовна врска?! Еве ја девојката!

реклама:Велигден со Стаф

По разводот со Кристина, пејачот Даниел Кајмаковски како да се скри од јавноста.

Поактуелна изминатиов период беше неговата бивша жена и нејзините разголени инстаграм фотки, но по вклучувањето во познатото тв шоу „Твоето лице звучи познато„, победникот на Икс фактор го разбранува регионот.

Имено, по случајно направената фотографија од страна на фотограф од српски Курир, а на која Кајмаковски како да покажува двоглав орел, многумина го нападанаа и осудија.

Пејачот објасни дека единствено ги покажувал лакираните нокти а тоа нема никаква врска со било каков симбол.
На страната на Даниел застанаа продукцијата и колегите кои се дел од шоуто „Твоето лице звучи познато“.

Меѓу колегите од тв проектот е и младата Едита Арадиновиќ. Таа безрезервно го поддржа Даниел, а во јавноста се шпекулира со Кајмакоски се повеќе од пријатели.

Едита на „Инстаграм стори“ објави фотографија на која го прегрнува Кајмакоски и во описот на истата напиша: „Се сакаме, бидејќи ништо друго не е важно“ напиша Едита.

View this post on Instagram

This beautiful energy @daniel_kajmakoski ???? #tlzp5

A post shared by editta (@editaaradinovic) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------