Home INFO Ова е првиот јутјубер со 100 милиони следбеници

Ова е првиот јутјубер со 100 милиони следбеници

реклама:G Natural

Феликс Кјелберг е познат како „ Pewdiepie“ и е првиот независен јутјубер кој зад себе има армина од 100 милиони претплатници.

Ова скромно момче кое немало пријатели стана вистинска Јутјуб ѕвезда.

Независен е затоа што позади него не стои никаква корпорација или продукција, туку тој своите клипови ги снима и монтира сам со помош на својот пријател Сајв.

На „ Pewdiepie“ му беа потребни 10 години работа за да ја постигне оваа бројка од 100 милиони претплатници.

Својата Јутјуб кариера ја започна снимајќи се себе како игра видео игри а првиот вистински успех го достигнува копа почнува да снима како игра хорор видео игри.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------