Home INFO Едвај стоеше на нозе: Даниел Кајмакоски во штикли (фото)

Едвај стоеше на нозе: Даниел Кајмакоски во штикли (фото)

реклама:G Natural

На премиерата на втората епизода од познатото тв шоу Твоето лице звучи познато, Даниел Кајмакоски настапи во улога на Тејлор Свифт.

Скоцкан од глава до пети во женска варијанта, Кајмакоски едвај стоеше на високите потпетици, но сепак издржа до крај во нив.

Даниел и Алекса Јелиќ настапија први во улогите на Брендон Јури и Тејлор Свифт, а успејаа да ги добијат сите пофалби од жири комисијата.

Подготовката за овој настап му создаде многу главоболки на пејачот, откако српски Курир објаво фотографија на која тој, сакајки да ги покаже лакираните нокти, случајно ги прекрстил рацете па изгледало како да покажува симбол на двоглав орел.

По бурните реакции за фотографијата, Кајмакоски и се извини на јавноста за ненамерната поза.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------